Úvod
Tabulatury
DVD
Něco o mně...
Kontakt
Odkazy
 
Start
 
 
 

Něco o mně:

Vše o mně, co souvisí s hudbou, se dozvíte na mých stránkách: www.ondrakozak.com. Najdete zde můj hudební životopis, nahrávky, kalendář vystoupení, instruktážní školy, dílny a workshopy, videa, fotky, články, odkazy na kapely a další informace.

Ondra Kozák

*1984

absolvoval deset let hry na housle v ZUŠ Orlová, kde hrál ve Slunečním sextetu se zaměřením na klasicky populární repertoár. Na kytaru hraje od svých devíti let, bluegrass od patnácti. V letech 2006 - 2010 získal v Anketě Bluegrassové asociace ČR ocenění Kytarista roku. Od roku 2004 pravidelně vyučuje na bluegrassových dílnách Petr Brandejs Bandu (Malé Svatoňovice a Nový Jičín) a na dílně Risor Bluegrass Festivalu v Norsku. Na festivalu Banjo Jamboree v Čáslavi organizuje od roku 2007 workshopy na bluegrassové nástroje za účasti nejlepších českých a slovenských hráčů. Příležitostně se jako lektor účastní také daších workshopů. Od roku 2004 se věnuje tvorbě stránek s kytarovými tabulaturami (www.bluegrassguitar.wz.cz).

Se skupinou Křeni (2000-2010) získal v roce 2009 ocenění pro nejlepší evropskou kapelu na festivalu ve francouzském La Roche sur Foron a natočil s ní 4 CD. Se skupinou Petr Brandejs Band (2004-2010) natočil 3 CD. Od roku 2006 hraje se skupinou Fragment, se kterou mimo jiné v roce 2007 absolvoval turné v Kalifornii. V roce 2008 natočil pro vydavatelství Muzikus společně s Ralphem Schutem výukové DVD na kytaru. V roce 2011 vychází ve vydavatelství G+W jeho instruktážní DVD pro sólovou bluegrassovou kytaru. Kromě akustické kytary se věnuje také elektrické kytaře, krátce studoval jazzovou kytaru na Lidové konzervatoři v Ostravě a hrál s jazz-funkovou skupinou Jazzyk (2009-2010) .

Kromě kytary hraje také na mandolínu a na housle, se kterými pravidelně hostuje se skupinou Blackjack. Na mandolínu a na housle hrál také v doprovodné kapele americké zpěvačky Sue Thompson (2010).

Ondra hraje na tyto nástroje:

  • kytara Štol D-18 (2005), struny GHS LJ40M (.013)
  • kytara Vintage Icon Series V6, struny Ernie Ball (.011)
  • kytara Epiphone Joe Pass Emperor II
  • housle (výrobce neznámý), opr. Emil Lupač
  • mandolína Krishot F5

 

Kontakt
 
Nahoru
 
Visit the best casino poker rooms and read our well-known online poker tips and strategies and choose palmy texas holdem site for you. Play portentous texas hold em online poker tournaments.